اول مارکت ۷۲۸

آشنایی با ابزارهای فتوشاپ و کاربرد آنها

آشنایی با ابزار فتوشاپ

آشنایی با ابزارهای فتوشاپ و کاربرد آنها

در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ با یک آشنایی مختصر درمورد ابزارهای فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم.با ما همراه باشید..

 

کار با ابزارها :

فتوشاپ ابزارهای بسیار زیادی دارد که به طراحان امکان ایجاد کارهای خارق العاده و اصلاح مشکلات متداول عکس ها را می دهد.جعبه ابزار photoshop حاوی هشت ابزار انتخاب ، 10 ابزار رنگ آمیزی و ترسیم اشکال ، 4 ابزار تایپ و 12 ابزار خاص روتوش کردن و اصلاح تصاویر است. به این مجموه ابزارهای تکه کردن ، نمونه برداری و ابزارهای مشاهده را نیز اضافه کنید تا در جمع 70 ابزار مفید داشته باشید. . در زمان کار در یک سند ، دسترسی به ابزارهای موجود و نحوه استفاده از آنها اهمیت دارد.

فتوشاپ به منظور صرفه جویی در فضا ، ابزارهای مشابه را در زیر یک دکمه جمع کرده است. برای دسترسی به ابزارهای پنهان شده ، روی دکمه ای در جعبه ابزار که در گوشه راست و پایینی خود یک مثلث کوچک سیاه رنگ را نشان می دهد ، کلیک کنید و نگه دارید تا منویی حاوی سایر ابزارهای مشابه آن گروه ظاهر شود. برای فعال کردن یک ابزار باید روی آن ابزار در جعبه ابزار کلیک کنید یا حرف کلید میانبر یک ابزار را برای انتخاب آن فشار دهید.برای مثال کلید w ابزار عصای جادویی و کلید v ابزار جابه جایی را انتخاب می کند. بعلاوه اگر دکمه ای در جعبه ابزار بیش از یک ابزار داشته باشد،مثل دکمه های نوانس و سطل رنگ، کلید SHIFT را همراه با کلید میانبر ابزار پایین نگه دارید تا بین ابزارهای مختلف آن گروه جابشا شوید.با استفاده از قابلیت فراخوانی ابزارها به صورت فنری می توانید به طور موقت و به سرعت یک ابزار را انتخاب کنید.فقط در صورت نیاز به یک ابزار خاص کلید میانبر آن را پایین نگه دارید و از ابزار انتخاب شده جدید استفاده کنید،سپس کلید میانبر آن را رها کنید تا به ایزار قبلی بازگردید.

 

در ادامه بخوانید :  دانلود رایگان کارت ویزیت لایه باز شخصی با تم سفی مشکی

 

آشنایی با ابزارهای فتوشاپ

و در آخر :

جعبه ابزار فتوشاپ بدون شک مهمترین بخش فتوشاپ است و تسلط شما به ابزارهای فتوشاپ میزان حرفه ای بودن شما را مشخص می کند.یک طراح فتوشاپ زمانی به سطح مطلوب در زمینه طراحی با فتوشاپ دست می یابد که بتواند از ابزارهای فتوشاپ به خوبی و با تسلط کامل استفاده نماید.پس در کار با ابزار حرفه ای شوید تا بتوانید به یک طراح سطح بالا تبدیل شوید.

در جلسات بعدی آموزش های بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد.

 

منبع کمکی این مطلب : photoshop cs5

شاید این مطالب هم به کارت بیاد

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ تنظیمات کلی فتوشاپ را بررسی می کنیم و گزینه های مختلف و کاربرد آنها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.با...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اول مارکت ۷۲۸