اول مارکت ۷۲۸

آشنایی با فتوشاپ و کاربردهای آن

آشنایی با فتوشاپ و کاربردهای آن

آشنایی با فتوشاپ و کاربردهای آن

دراین مطلب قصد داریم تا توضیحاتی نسبتا مختصر در مورد آشنایی با فتوشاپ و کاربرد آن در طراحی گرافیک را ارائه نمائیم با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

Adobe Photoshop یک برنامه پیشرفته طراحی و گرافیک و اصلاح تصاویر است که در هر دو سیستم مکینتاش و ویندوز قابل اجرا است. photoshop تمام تصاویر ایجاد شده با هر دوربین دیجیتال یا دوربین های قدیمی عکاسی را که به فرمت دیجیتال تبدیل شده اند را قبول می کند.بعد از اینکه تصویری را در فتوشاپ باز کردید ، میتوانید آن را به هزاران روش ویرایش و اصلاح رنگ کنید و خط و خراش ها را از روی یک عکس قدیمی پاک کنید یا قسمت های اضافه عکس را حذف و عکس دوست قدیمی خود را اضافه کنید.

نرم افزار فتوشاپ در حال حاضر محبوب ترین و حرفه ای ترین نرم افزار طراحی گرافیک است که کاربران بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد.در سال های اخیر این نرم افزار پیشرفت های چشمگیری داشته است که در حال حاضر آخرین نسخه از این نرم افزار بنام adobe photoshop cc در دسترس کاربران است.

کاربردهای فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ کاربردهای بسیار زیادی در طراحی و گرافیک دارد که از جمله کاربردهای بسیار مهم آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روتوش تصاویر

  • برش و تغییر سایز تصاویر

  • ویرایش کلی و تغییر رنگ تصاویر

  • طراحی پوستر و اوراق تبلیغاتی

  • و..

هر یک از کاربردهای بالا شامل موارد زیاد دیگری هم هست که هر کدام از آنها را میتوان ساعتها مورد بررسی قرار داد.

یکی از کاربردهای فوق العاده جذاب فتوشاپ در صنعت تبلیغات است که میتوان گفت تقریبا اکثر کارت های تبلیغاتی، بیلبوردها و تابلوهای محیط اطراف شما و.. با فتوشاپ طراحی شده است که این قدرت عظیم این نرم افزار را نشان می دهد ، البته شرکت adobe نرم افزارهای دیگری امثال Adobe Illustrator و Indesign هم دارد که در کنار برادر بزرگتر خود فتوشاپ بعنوان یک تیم قدرتمند در خدمت شما قرار گرفته اند.

و در آخر :

نرم افزار فتوشاپ در حال حاضر فوق العاده قدرتمند شده است و افراد کمی وجود دارند که همه بخش های فتوشاپ را بصورت کامل یاد گرفته باشند.اگر شما میخواهید در کار کردن با این نرم افزار قدرتمند حرفه ای شوید می بایست هرروز اطلاعات خودرا در مورد فتوشاپ افزایش دهید و تمرین مستمر را در صدر اولویت های خود قرار دهید.

 

در ادامه بخوانید :  آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

شاید این مطالب هم به کارت بیاد

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ تنظیمات کلی فتوشاپ را بررسی می کنیم و گزینه های مختلف و کاربرد آنها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.با...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اول مارکت ۷۲۸