اول مارکت ۷۲۸

سفارشی سازی منو ها و کلیدهای میانبر در فتوشاپ

سفارشی سازی منوها در فتوشاپ

سفارشی سازی منو ها و کلیدهای میانبر در فتوشاپ

منوهای برنامه فتوشاپ حاوی صدها گزینه هستند که پیدا کردن یک فرمان و جابجایی در این منوها را دشوار می سازد.در برنامه فتوشاپ شما میتوانید درصورت تمایل یک محیط کاری سفارشی ایجاد کنید و آیتم های موجود در منوها را به دلخواه نمایش دهید یا ناپدید کنید.حتی میتوانید این آیتم ها را برای پیدا کردن سریع آنها رنگی کنید.

برای انجام اینکار مراحل زیر را طی کنید:

 وارد منوی WINDOW شوید و در زیرمنوی WORKSPACE بر روی گزینه Keyboard Shortcuts&menus کلیک کنید.

سفارشی سازی منوها در فتوشاپ

پنجره ای مطابق مطابق شکل زیر برای شما باز می شود.

سفارشی سازی منوها در فتوشاپ

در این پنجره دو زبانه وجود دارد که یکی مربوط به منوها و دیگری مربوط به کلیدهای میانبر است.با کلیک برروی زبانه menus همه منوهای اصلی و فرعی به شما نمایش داده میشود که میتوانید به سلیقه و نیاز خود آنهارا مخفی کنید و یا رنگ آنها را تغییر دهید.

برای تغییر رنگ منو و یا مخفی کردن آن برروی منوی موردنظر کلیک کنید.

سفارشی سازی منوها در فتوشاپ

در مقابل هر یک از آیتم های زیرمجموعه منوی انتخابی شما دو گزینه بنام های visibility و color وجود دارد که به ترتیب برای مخفی کردن و یا تغییر رنگ هر آیتم به کار می روند.باکلیک برروی آیکون چشم میتوانید آنرا مخفی کنید و با گزینه کناری آن یعنی color میتوانید رنگی را برای هر آیتم برگزینید.

برای مثال در تصویر بالا مشاهده می کنید که آیتم new به رنگ قرمز تغییر کرده است.که در تصویر زیر میتوانید نتیجه آنرا مشاهده کنید.

سفارشی سازی منوها در فتوشاپ

 

در ادامه بخوانید :  دانلود رایگان کارت ویزیت لایه باز بیمه ایران

ساخت یک مجموعه جدید

فتوشاپ به شما این امکان را میدهد که بتوانید یک مجموعه جدید ایجاد کنید و تغییرات موردنیاز برای منوها ، پانل ها و کلیدهای میانبر را در این مجموعه اعمال کنید.که به این معنی است که هرگاه که دیگر به این تنظیمات نیاز نداشتید با انتخاب مجموعه پیشفرض از لیست مجموعه ها همه تنظیمات را به حالت اول بازگردانید.

برای ساخت مجموعه جدید در همان پنجره جاری برروی آیکون فلش رو به پایین که در کنار لیست مجموعه ها قرار دارد کلیک کنید.

سفارشی سازی منوها در فتوشاپ

پنجره ای برای ذخیره این مجموعه برای شما ظاهر میشود که می بایست یک ادرس در کامپیوتر خود و یک نام برای مجموعه برای آن در نظر بگیرید.پس از انجام اینکار مجموعه شما در لیست بازشو مطابق تصویر بالا ظاهر میشود که میتوانید با انتخاب آن و اعمال تغییرات موردنیاز خود برروی آن از آن مجموعه استفاده نمایید.

 

سفارشی کردن کلیدهای میانبر :

برای راحتی کار در انتخاب آیتم های منو،بازکردن پانل ها و انتخاب ابزارها می توانید از کلیدهای میانبر استفاده کنید.برای مثال به جای انتخاب گزینه های new-file برای باز کردن یک سند جدید می توانید کلیدهای CTRL+N را فشار دهید.

فتوشاپ برای اغلب کارها کلیدهای میانبر معرفی می کند اما شما میتوانید این کلیدهای میانبر را به دلخواه سفارشی کنید.

برای ساخت یا تغییر کلیدهای میانبر برروی زبانه keyboard shortcuts را در همان پنجره keyboard shortcuts and menus کلیک کنید.

سفارشی سازی کلیدهای میانبر در فتوشاپ

با کلیک برروی هرکدام از کلیدها گزینه به رنگ آبی در می آید و شما قادر خواهید بود تا میانبر را ویرایش نمایید.

شما می توانید با استفاده از دکمه های add shortcuts ، delete shortcut  یا summarize در سمت راست پنجره برای افزودن و حذف کلیدهای میانبر یا تهیه یک خلاصه از کلیدهای میانبر اختصاص داده شده استفاده کنید.

نکته : قبل از انجام هر تغییری ابتدا یک مجموعه جدید ایجاد نمایید تا در آینده بتوانید از مجموعه پیشفرض فتوشاپ استفاده نمایید.

نکته : مجموعه ای که برای منوها می سازید با مجموعه ای که برای کلیدهای میانبر می سازید متفاوت است و شما نمیتوانید برای هردو از یک مجموعه استفاده نمایید.روش ساخت مجموعه در منوها و کلیدهای میانبر شبیه به هم است اما هرمجموعه با پسوند خاص خود ذخیره میشود.

 

در ادامه بخوانید :  آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

و در آخر :

کلیه آموزش های بالا صرفا جنبه شخصی سازی فتوشاپ را دارد و کاربرد ان برای هر شخص متفاوت است.بعنوان مثال شخصی در ابتدای کار با فتوشاپ با دیدن گزینه های بسیار زیاد آن ممکن است سردرگم شود و نتواند بخوبی گزینه ها و پانل ها پیدا کند،در اینجا این تنظیمات به کمک شخص می آیند تا نشان دهند تا کار با فتوشاپ چقدر لذت بخش است.

 

شاید این مطالب هم به کارت بیاد

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ تنظیمات کلی فتوشاپ را بررسی می کنیم و گزینه های مختلف و کاربرد آنها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.با...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اول مارکت ۷۲۸