اول مارکت ۷۲۸

اقدامات لازم برای بهینه سازی فتوشاپ

بهینه سازی فتوشاپ

 

اقدامات لازم برای بهینه سازی فتوشاپ

در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید اقدامات لازم برای بهینه سازی فتوشاپ را فرا بگیرید و با این تنظیمات کار کنید.با ما همراه باشید..

 

بهینه سازی فتوشاپ :

photoshop یک برنامه قدرتمند است و در نتیجه به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد.در حال کار روی سندهای بزرگ،یک برنامه بهینه سازی نشده سبب می شود پردازش فایل ها به کندی صورت گیرد.خوشبختانه،شما می توانید با پیکربندی درست فتوشاپ استفاده موثرتری از آن نمائید.

به منظور بهینه سازی برنامه ، از منوی Edit گزینه prefrences را انتخاب و سپس performance را کلیک کنید.

بهینه سازی فتوشاپ

کادر محاوره performance حاوی گزینه هایی برای افزایش کارایی photoshop است.

بهینه سازی فتوشاپ

تعیین میزان رم :

memory usage : در این کادر شما میتوانید تعیین کنید که چه مقدار از فضای رم کامپیوتر شما به فتوشاپ اختصاص یابد.این مقدار کاملا بستگی به قدرت پردازشی کامپیوتر شما دارد.اگر قدرت محاسباتی دستگاه شما بالا است میتوانید مقدار بیشتری از رم خود را به فتوشاپ اختصاص دهید.

 

وضعیت های تاریخچه :

وضعیت های تاریخچه تعداد مراحل لغو دستورات را کنترل می نماید.در واقع می توانید تا 1000 مرحله برای لغو عملیات داشته باشید اما متاسفانه افزایش تعداد وضعیت های تاریخچه به شدت مقدار حافظه RAM بیشتر برای مدیریت پانل HISTORY به معنای این است که حافظه کمتری برای اجرای کارهای پردازشی برنامه باقی می ماند.اگر با اجرای کند عملیات مواجه شدید ، تعداد وضعیت های تاریخچه را در کادر HISTORY STATES کاهش دهید تا حافظه رم بیشتری برای کارهای اجرایی آزاد شود.

بهینه سازی تنظیمات فتوشاپ

تنظیم Scratch Disk

زمانی که کامپیوتر شما RAM کافی برای اجرای عملیات را ندارد ، فتوشاپ از فضای دیسک سخت یا هارد دیسک به عنوان چرک نویس استفاده میکند.فتوشاپ برای کارایی بهتر به حداق پنج برابر اندازه کار جاری به فضای دیسک سخت نیاز دارد.برای مثال اگر روی فایلی با اندازه 100 مگابایت کار می کنید به 500 مگابایت فضای دیسک سخت برای کار نیاز دارید.بنابراین در بخش Scratch Disks فضای دیسک سخت و اولویت ها را تعیین کنید. فتوشاپ به طور خودکار تمام دیسک های داخلی را شناسایی می کند و در این کادر محاوره نمایش می دهد.این دیسک ها باید به کامپیوتر متصل باشند(از رسانه های قابل حمل،شبکه یا سی دی و دی وی دی های قابل رایت برای اینکار استفاده نکنید).

 

در ادامه بخوانید :  دانلود رایگان کارت ویزیت لایه باز شخصی سری۲

تنظیم cache levels

مقدار حافظه ای که فتوشاپ برای بازخوانی یک صفحه نیاز دارد و تعداد نسخه های ذخیره شده از سند فعال جاری در حافظه در cache levels تنظیم می شود.مقدار بیشتر cache levels سبب می شود سرعت بازخوانی صفحه ویرایش های انجام شده افزایش یابد.

گزینه cache title size مربوط به مقدار داده هایی است که فتوشاپ در یک باز ذخیره یا پردازش می کند.

 

و در آخر :

یکی از اقداماتی که پس از نصب فتوشاپ نیاز دارید تا انجام دهید تنظیمات بهینه سازی فتوشاپ است چرا که برنامه فتوشاپ به قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارد و این تنظیمات باعث میشوند تا برنامه روانتر اجرا شود و زمان شما ذخیره شود.

 

در جلسات بعدی در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

منبع کمکی : کتاب photoshop cs5

شاید این مطالب هم به کارت بیاد

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ تنظیمات کلی فتوشاپ را بررسی می کنیم و گزینه های مختلف و کاربرد آنها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.با...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اول مارکت ۷۲۸