اول مارکت ۷۲۸

آشنایی با پانل های فتوشاپ و اصول کار با آنها

آشنایی با پانل های فتوشاپ و اصول کار با آنها

آشنایی با پانل های فتوشاپ و اصول کار با آنها

در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ آشنایی با پانل های فتوشاپ و اصول کار با آنها را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد و در پایان این جلسه شما یک آشنایی اولیه با پانل ها بدست خواهید آورد. با ما همراه باشید..

کار با پانل ها

پانل ها امکان دسترسی سریع و آسان به بسیاری از فرمان های خاص انجام یک کار را می دهند و به طور پیش فرض محل نمایش آنها در امتداد راست پنجره است و شما میتوانید پانل ها را از منوی window انتخاب کنید یا زبانه یک پانل را در یک گروه کلیک کنید تا آن را نمایش دهید یا از کلیدهای میانبر هر پانل برای باز کردن آن استفاده نمایید.سپس گزینه های موجود در هر پانل را انتخاب کنید یا از منوی پانل (که با کلیک روی دکمه موجود در گوشه بالا و سمت راست پانل باز می شود) استفاده نمایید.

آشنایی با پانل های فتوشاپ

جمع و گسترده کردن پانل ها

برای جمع یا گسترده کردن یک پانل باز ، روی ناحیه خاکستری رنگ دابل کلیک یا زبانه عنوان پانل را دابل کلیک کنید.اگر پانل در حالت آیکون قرار دارد، روی آیکن آن کلیک کنید تا گسترده یا جمع شود.برای کاهش اندازه پانل به حالت آیکون ، روی فلش دوتایی که به چپ اشاره می کند کلیک کنید.برای گسترده کردن پانل از حالت آیکون به پانل باز شده،روی فلش دوتایی که به راست اشاره می کند،کلیک کنید.

آشنایی با پانل ها در فتوشاپ

چسباندن یا شناور سازی پانل ها

می توانید پانل ها یا یک گروه از پانل ها را به محل چسباندن پانل ها که ناحیه ای در سمت چپ و راست پنجره فتوشاپ است ، بچسبانید یا آنها را شناور سازید.برای چسباندن یک پانل یا گروهی از پانل ها،آن را به ناحیه قابل چسباندن در کنار پنجره بکشید.یک خط آبی رنگ یا خط دوری به نشانه چسبیدن پانل ها ظاهر می شود.برای جدا کردن پانل از موقعیت چسبیده و شناور ساختن آن ، زبانه پانل یا گروه پانل را گرفته و بکشید و در موقعیت دیگری رها کنید.

نکته : می توانید از کلید TAB برای ناپدید کردن و نمایش پانل ها و جعبه ابزار و از کلیدهای SHIFT+TAB برای ناپدید کردن و آشکار کردن فقط پانل ها(بدون جعبه ابزار) استفاده کنید.

 

در ادامه بخوانید :  دانلود رایگان کارت ویزیت لایه باز مشاور املاک

جابه جایی ، گروه کردن و تغییر اندازه پانل ها

برای جابه جایی یک پانل یا گروه پانل ها ، روی یک محل خالی در عنوان پانل ها کلیک کنید و آنرا به محل دیگری بکشید . اگر می خواهید یک پانل را در گروه پانل دیگر قرار دهید،زبانه آن را گرفته و آن را بکشید و روی گروه دیگری رها کنید.به ین ترتیب پانل موردنظر به گروه پانل ها اضافه می شود.برای جدا کردن یک پانل از یک گروه،زبانه آن را خارج از گروه پانل بکشید تا شناور شود.

در تصویر زیر سه پانل در کنار هم قرار گرفته و یک گروه پانل را تشکیل داده اند.شما میتوانید هرکدام از آنها را با نگهداشتن کلیک موس برروی آن و درگ کردن پانل آنرا به یک گروه دیگر و یا بصورت مستقل در قسمتی دیگری از فتوشاپ منتقل کنید.

آشنایی با پانل ها در فتوشاپ

برای تغییر اندازه یک پانل،اشاره گر موس را در گوشه راست و پایینی پانل قرار دهید تا فلش تغییر اندازه ظاهر شود و سپس به سمت راست و پایین بکشید تا پانل را بزرگ و به سمت چپ و بالا بکشید تا پانل را کوچک کنید.

 

نکته : برای نمایش یک پانل در گروه پانل،روی زبانه آن کلیککنید تا در جلوی سایز پانل ها در گروه نشان داده شود.

نکته : برای بستن پانل یا گروه پانل های چسبیده به کناره،از منوی OPTION در پانل گزینه CLOSE یا CLOSE TAB GROUP را انتخاب کنید یا دکمه CLOSE در یک پانل یا گروه پانل شناور را کلیک کنید.

 

در ادامه بخوانید :  دانلود رایگان طرح کارت عروسی لایه باز

در فتوشاپ هر پانل شامل یک منو میباشد که در آن گزینه های مختلف و کاربردی وجود دارد.گزینه هایی که در منوی یک پانل وجود دارد با پانل های دیگر تفاوت دارد و هیچکدام یکسان نیستند چرا که آن منو منحصرا دارای گزینه ها و آپشن هایی است که فقط مرتبط با نوع پانل میباشد.

پانل ها در فتوشاپ

 

و در آخر :

پانل های فتوشاپ یکی از مهمترین بخش های فتوشاپ هستند که باید هرکدام در بخش مناسبی قرار بگیرند.هر پانل وظیفه خاصی دارد و شما هیچگاه نمیتوانید همه پانل های فتوشاپ باهم در برنامه بصورت باز نگه دارید.پس به نسبت نیاز خود باید آنها را در جای مناسب خود قرار دهید.

 

در جلسات بعدی بصورت کامل به شما طرز کار با پانل ها را آموزش خواهیم داد.

شاید این مطالب هم به کارت بیاد

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ

آشنایی با تنظیمات کلی فتوشاپ در این جلسه از سری آموزش های مقدماتی فتوشاپ تنظیمات کلی فتوشاپ را بررسی می کنیم و گزینه های مختلف و کاربرد آنها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.با...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اول مارکت ۷۲۸